Kurumsal
Hakkımızda

Kalyoncu Nakliyat TurizmTicaret ve Sanayi Limited Şirketi. 29/12/1993 Yılında Tayyip Kalyoncu tarafından kurulmuş ve sonraki jenerasyon Hasan ve Saffet Kalyoncu tarafından yönetilmektedir. Kalyoncu şirketler grubu narenciye başta olmak üzere tüm yaş meyve sebze ürünlerini ihraç etmektedir.Yaş meyve sebze sektöründe yıllık kapasitemiz 230,00 Ton rakamlarına ulaşmıştır. Kalyoncu Şirketler Grubu ihraç ettiği tüm ürünlerinde kalite ve güvenirlik ön planda tutulmuştur. Şirket kuruluşundan bugüne değin devamlı büyüme kaydetmektedir. 13.000 tonluk depolama kapasitesine sahip olan Kalyoncu Grup soğuk hava tesislerinde kontroller modern izleme sistemleri ile takip edilmektedir.
 
Tesislerimizde en son teknolojiler kullanılmıştır. Kullanılan bu teknoloji ile meyve ve sebzelerin hasat zamanından sonra korunması için en uygun ortam oluşturulmuştur. 3500 m² kapalı alana kurulmuş 3 ayrı ildeki plastik kasa üretim tesislerinde günde 80,000 adet kasa üretilmektedir.

Kalyoncu Nak. Tur. Tic. Ltd. Şti. hızla büyüyen yapısıyla yeni yatırımlara yönelmiştir. Bu yatırımların en çarpıcı kısmı ro-ro taşımacılığıdır. Samsun merkez odaklı Kalyoncu Ro-Ro Denizcilik Taşıma filosu ile kendi sektöründe lider konuma ulaşmıştır.

Kalyoncu şirketler grubu yaş meyve sebze ihracatında son 3 yılın Türkiye birincisi olarak kapasitesini her yıl arttırmayı başarıp Türkiye’nin lider kuruluşu olmayı başarmış bulunmaktadır. Kalyoncu Şirketler Grubu Türkiye’nin yaş meyve sebze ihracatının % 22’sini karşılamaktadır.
 


 

Kalyoncu Şirketler Gurubu 250 araçlık kara Frigo taşıma filosuna sahiptir. Kalyoncu Şirketler Grubu 400 dönümlük topraksız tarım sera tesisleriyle bu alanda da faaliyetlerini sürdürmektedir. Ayrıca kendisine ait 3200 dönüm alnda iyi tarım kapsamında meyve üretimi yapmaktadır. Devamlı kendimizi geliştirerek yeni tesisler kurarak güzel ülkemizin istihdam ve ihracat hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunmak en büyük hedefimizdir.